Zájazdy

Dovolenka za kúzlom prírody, historickými pamiatkami a plážami.

Zaujímavé výlety

Je toho veľa čo robiť a vidieť na dovolenke v Južnej Kórei. Od nádhernej zelenej kopcovitej krajiny až po tropické ostrovy a vzrušujúce mestá plné technológií. Jedlo je tu na vrchole v podobe chutného bibimbapu, chutných dusených knedlí, kimchi, vyprážanej ryže a iných lákavejších jedál.

Najúspešnejšia krajina sveta

Úspechom nie je len to kde ste, ale aj to akú trasu ste prešli. A z tohto pohľadu je Južná Kórea celkom iste najúspešnejšia krajina na svete.

O Južnej Korei


Južná Kórea sa nachádza vo východnej Ázii na južnej časti Kórejského polostrova, obklopená Japonským morom a Žltým morom na severe potom Severnou Kóreou. Táto turistami opomínaná krajina je symbolom prekotného ázijského rozvoja a vitality. Kórea je úchvatnou krajinou s dlhými piesočnými plážami, typickými pamiatkovými oblasťami a tiež svojskou kultúrou. 
 

S množstvom otvorených trhov, nákupných centier a nákupných štvrtí na výber vo všetkých veľkých mestách je to raj každej nákupnej maniačky. Myeong-dong v Seoule je jedným z najväčších svetových nákupných centier s ďalšími okresmi vrátane Dongdaemun a Insadong. Namdaemun má veľa obchodov so suvenírmi kde si môžete kúpiť memento svojej dovolenky z Južnej Kórei zatiaľ čo Insadong je vynikajúci pre tradičné umenie a remeslá.

Členitý reliéf polostrova je nesmierne bohatý na prírodné krásy, pokrútené borovice na skalách, rozoklané skalné tiesňavy. Kórea – krajina dlhodobo rozpolená napoly železnou oponou, krajina kontrastov, snových krajiniek a starodávnej kultúry. Navštívte jej prívetivejšiu južnú polovicu s nami.

Kontaktovať…

Panorama view of Gamcheon Culture Village located in Busan city
Seoul, South Korea : 8 December 2018 Beautiful architecture buil

Čo si nenechajte ujsť

Turistov do krajiny láka mnoho faktorov – od tradičnej kuchyne, kultúry, cez prírodné prostredie až po moderné technológie, rozmáhajúcu sa populárnu hudbu a televízne drámy. Pri návšteve si nenechajte ujsť ostrov Jeju zaradený medzi 7 novodobých prírodných divov sveta s vulkánom Seongsan, dedinku Darangee, most Gwang-An, soľnú farmu Jeungdo, čajové terasy v Boseongu alebo chrám Bulguksa.

Kontaktovať…

Architecture in Changdeokgung Palace in Seoul City at Korea
Sunrise of Bukchon Hanok Village in Seoul, South Korea
47
DCIM/100MEDIA/DJI_0067.JPG

Palác Gyeongbokgung

Krásny palác Gyeongbokgung bol postavený v roku 1395 dynastiou Joseon a je najväčším z piatich veľkých palácov v krajine. Vláda od roku 1990 neustále vynakladá úsilie na obnovenie pôvodnej nádhery budovy a v komplexe sa tiež nachádza Kórejské múzeum národného paláca a Kórejské národné ľudové múzeum.

Kontaktovať…

 

Autumn at Asan Gingko Tree Road in Seoul,South Korea.

Kórejské národné múzeum

V Národnom múzeu v Kórei je veľa zaujímavých historických a kultúrnych pamiatok, vrátane artefaktov pochádzajúcich zo 6. a 7. storočia v kráľovstve Baekje. Medzi najzaujímavejšie exponáty patria Zlaté poklady z Veľkej hrobky z Hwanghamu a pagoda Goryeo-Dynasty Ten Story vyrezaná z mramoru. Návštevníci sa môžu tiež prechádzať okolitým parkom a prekrásnym vodopádom Dragon.

Kontaktovať…

Cheonggyecheon Stream in Seoul City
Beautiful Cityscape at Lotte World Tower in Seoul City,South Kor
Chinese cabbage. Kimchi cabbage. Korean traditional food

N Seoul Tower

Veža N Seoul Tower, ktorá je veľmi obľúbená v Seoule, má revolučnú reštauráciu a panoramatický výhľad na mesto. Návštevníci si môžu zobrať lanovkou až po Mt. Namsan ísť k veži a navštíviť observatórium kde 32 LCD obrazoviek rozprávajúcich o 600-ročnej histórii Soulu. V noci sa na veži premieta aj digitálna umelecká inštalácia a deti si zamilujú Múzeum medvedíkov.

Kontaktovať…